İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
05 Nisan 2019
4 Dakika
Polonya Gezilecek Yerler – Polonya’daki En Turistik Yerler

Doğu Avrupa’nın incisi olan Polonya; düzenli şehirleri, köklü tarihine ilişkin eserleri, doğa harikalarını sunan milli parkları ve nispeten ucuz bir destinasyon olmasından dolayı turistler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Eğitime verdiği önemle de dikkat çeken ülke, yurt dışında üniversite okumak isteyen herkesin ilk tercihlerinden biri oluyor.

En Turistik Polonya Şehirleri

Geniş bir coğrafya üzerine kurulu olan Polonya, her köşesinde ayrı bir güzellik barındırıyor. Ülkenin yalnızca başkent ya da büyük şehirleri değil; birçok şehri turistler tarafından beğeniliyor.

Polonya Gezilecek Yerler – Polonya’daki En Turistik Yerler

  • Varşova

Polonya’nın hem başkenti hem de en büyük şehri olan Varşova, tarihi ve kültürel değeri ile ön plana çıkıyor. Sanat aktivitelerinin niteliği ve sayısı, Varşova’yı sadece Polonya’da değil, tüm dünyada ayrı bir noktaya taşıyor.

 

  • Krakow

Krakow, Polonya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri ve her dönem için öneme sahip olması ile bir hayli ilgi çekiyor. Katedraller gibi mimari şaheserlerin yanı sıra nehir turu gibi olanaklara da ev sahipliği yapan şehir ülkenin en çok ziyaret edilen ikinci şehri oluyor.

 

  • Gdansk

Ülkenin Baltık kıyısında yer alan Gdansk, öncelikle mimarisi ile dikkatleri üzerine topluyor. İkinci Dünya Savaşı’nda tamamen yerle bir olan ve sonrasında yeniden inşa edilen şehir, tarihi birikimi ile biliniyor.

 

  • Wroclaw

Tarihi öneme sahip bir başka Polonya şehri olan Wroclaw, geniş caddeleri ve devasa meydanları ile tam bir Avrupa kenti görünümü sergiliyor. Şehrin farklı köşelerinde bulunan minik cüce heykelleri, turistler için eğlenceli bir keşif sağlıyor.

 

Polonya’da Gezilecek Yerler

Başkent Varşova ve tarihi, kültürel yeterliliği ile beğeni toplayan Krakow, Gdansk ve Wroclaw şehirleri, ülkeye gelen ziyaretçiler için çok fazla görülecek alan vadediyor. Sayısız güzellik barındıran Polonya’da gezilmesi önerilen başlıca yerler aşağıda yer alıyor.

  • Krakow – Rynek Glowny

Krakow’un kalbinde yer alan ve birçok farklı bölgeyi birbirine bağlayan konumuyla kilit bir noktada olan Rynek Glowny, Krakow’un ana meydanı olarak biliniyor. Ziyaretçiler için her imkana sahip olan meydan, çevresindeki katedral ve parklarıyla da kesinlikle görülmeye değiyor.

 

  • Gdansk – Old Town

Gdansk şehrinin eski yerleşim yeri olan Old Town bölgesi, özellikle turistlerin akınına uğruyor. Ülkenin sembol yapılarından çoğunun bulunduğu Old Town, tarihi dokusuyla ön plana çıkıyor.

 

  • Varşova – Lazienki Park

Polonya’nın doğa ile iç içe, ağaçlarla kaplı en güzel yerlerinden biri olan Varşova’daki Lazienki Park, yorucu bir seyahatin ardından kusursuz bir dinlendirici oluyor. Şehirde yaşayan insanlarla turistlerin kaynaştığı, herkesin güler yüzü ile vakit geçirdiği park, eğlenceli bir ortam sağlıyor.

 

  • Wroclaw – Market Meydanı

Avrupa’nın en eski market alanlarından biri olan Wroclaw’daki Market Meydanı, muadillerinden daha iyi olarak kabul ediliyor. Yılın her dönemi cıvıl cıvıl olan meydan, renkli görüntüler oluşturuyor.

 

Polonya’da Okumak

Gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapıları ve mimarisi ile turist çeken Polonya, eğitim olanaklarıyla sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlıyor. Özellikle Polonya’nın büyük şehirlerinde yer alan üniversiteler, öğrencilere yüksek standartlar sunuyor. Her yıl üniversite eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen binlerce öğrenci Polonya’da okumak için ülkeye gidiyor. 

ICES Turkey, yılların verdiği birikim ve profesyonel danışman kadrosu ile Polonya’da okumak isteyen öğrencilere hizmet veriyor. 1998 yılından beri öğrencilerin yanında olan ICES Turkey, Polonya’da üniversite eğitimi için tüm süreçte öğrencinin yanında oluyor. Üniversiteye giriş ve konaklama gibi konuların tamamı, ICES Turkey ayrıcalığında kolay bir hal alıyor.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste