İletişim
The Budapest University of Technology and Economics

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi ilk Institutum Geometrico-Hydrotechnicum adı altında 1782 yılında kurulmuştur.

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi Macaristan'ın en iyi yüksek öğrenim kurumlarından biridir ve uluslararası tanılılırlığı olan köklü bir üniversitedir.

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi yurtdışında elde ettiği bilimsel sonuçlarıyla Macaristan'ın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinde Lisans Eğitimi

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinin etkin olmasının temeli profesörlerin fedakâr eğitim faaliyetleri ve öğrencilerin yoğun çalışma becerisi ve heyecanıdır. Bütün bu değerler, eğitim, bilimsel araştırma ve üniversitedeki teknolojik gelişmenin istikrarını ve devamlılığını sağlamaktadır.

 

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler çalışmalarını temel dereceden master derecelerine kadar sürdürerek, bilgi ve becerilerini geliştirmektedirler. Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinde bilimsel çalışmalarına devam etmek isteyen yüksek lisans öğrencilerinin mesleki hedeflerine ulaşmak için sağlam temeller ve yönlendirici çerçeve sağlayacak bir eğitim imkânı sunulmaktadır.

 

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır?

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesine akademik açıdan baktığımızda lisans eğitiminde gençlerin sadece mükemmel profesyoneller olmasa da en geniş anlamda eğitimli kişiler olması önemlidir. Üniversitede entelektüel faaliyetler için çeşitli fırsatlar vardır ve profesörler yalnızca mesleki becerileri değil aynı zamanda öğrencilerin algılarını zenginleştirebilecek tutum, değer ve bakış açılarını geliştirme eğilimindedir.

 

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Macaristan’da yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygundur. Bir öğrenci konaklama dışında yeme-içme ve yol masraflarına ortalama 250-300€ bütçe ayırmalıdır.

 

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır?

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinin YÖK Denkliği vardır.

 

Üniversiteden Mezuniyet Sonrası Neler Yapılabilir?

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesinin mezun öğrencilerine bakıldığında üniversiteden aldıkları eğitim, bilgi ve becerilerin iş piyasasına giriş yaptıkları değerli bir pasaport olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
COVID-19 Sebebiyle Geçici Bir Süreyle Online Hizmet vermekteyiz. Detaylar için tıklayınız
Bilgi İste