İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Toronto District School Board
Toronto District School Board

Toronto District School Board, Kanada’nın en fazla uluslararası öğrenci alan Ontario eyaletine bağlı Toronto Şehrinin merkezinde bulunan bir eğitim bölgesidir. Bu bölge her yıl 10000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Ayrıca Bölge Kanada’nın tanınmış üniversiteleri olan University of Toronto, York University, Ryerson University gibi üniversitelere yakın olması sebebi ile uluslararası öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

Toronto şehri pek çok ulustan insanın bir arada olduğu lise eğitimi için giden öğrencilerin farklı kültürleri tanıma deneyimi yaşayabileceği ayrıca sosyal faaliyetler anlamında da çok aktif bir şehirdir.

Toronto District School Board Lise Eğitimi

Toronto District School Board bağlı olduğu Ontario eyaletinin lise müfredat içeriği dolayısı ile çok geniş bir skalada Akademik ders seçeneğini tüm bağlı bulunan okullarda öğrencilere sunar. Tdsb bünyesinde uluslararası öğrencilerin gidebileceği 32 tane okul bulunmakta olup öğrencilerin kariyer ve sosyal faaliyeleri göz önünde bulundurularak bu bölgedeki en uygun okula yönlendirilirler.

TDSB’ye kabul edilen öğrenciler eğitim hayatlarına başlamadan önce İngilizce ve Matematik branşlarında testlere girererk mevcut sınıflarına bakılmaksızın seviyeleri belirlenir ve mevcut sınıflarından geridelerse eksiklerini kapatacak ders seçimleri ilerdelerse bir üst sınıfın darslerini veya AP level dersler almalarına imkan sağlar. Okullarda öğrenciler ile birebir ilgilenen ve gelecekteki üniversite hedeflerine uygun ders seçimlerine yardımcı olan her öğrencinin özel akademik danışmanı bulunmaktadır.

Ders Programları

Toronto District School Board bölgesinde klasik akademik dersler dışında öne çıkan dersler ve ders dışı sosyal aktiviteler aşağıdaki gibidir. 

Akademik Dersler

Sosyal Aktiviteler

ESL

Student Councils

FSL(French as a second language)

Environmental Clubs

Business Studies

Field Hockey

Cooperative Education

Ice Hockey

Technologycal Education

Swimming

Experimental Learning

Track&Field

World Studies

Robotics

Soical Sciences

Rugby

Philosophy

Bike Club

Law&Politics

Archery

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Türkiyede 8,9,10,11 veya 12.sınıf öğrencisi olmak
  • Uluslararası lise değişim programlarında geçerli ELTIS sınavından minimum 200 puan almak
  • Bölge ile yapılacak Skype mülakatında başarı göstermek
  • Halihazırda okuduğu yılda zayıf ders notu almamak
  • 11 ve 12.sınıf öğrencileri için önceki lise eğitim yıllarının ortalaması minimum 70 olmalıdır.
  • Yurtdışında kendi başına yaşama sorumluluğuna sahip olmak

Fiyat ve Ücretler 

Toronto District SB

1 Yıl

1 Dönem

Başvuru ücreti

350CAD

350CAD

Eğitim

16000CAD

8000CAD

Oryantasyon

Dahil

Dahil

Konaklama

12000CAD

      6000CAD

Sağlık Sigortası

Dahil

Dahil

Toplam

28350CAD

14350CAD

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Başvuru başlangıç

Eylül

Başvuru bitiş

Şubat

Eğitim dönemi başlangıç

4-5 Eylül

Eğitim dönemi bitiş

30 Haziran

Yüksek talep gören bir bölge olarak Toronto başvurularının erken yapılması önerilir.

Konaklama

Toronto District School Board uluslararası öğrencilerin konaklamaları ile ilgili Canada Homestay Network ile çalışır. Canada Homestay network öğrencinin eğitim alacağı okul belli olduktan sonra öğrencinin kriterlerine uygun okuluna yakın ve en uygun aile ile öğrencinin konaklama organizasyonunu yapar.

Ayrıca Toronto bölgesinde eğitim alan uluslararası öğrencilerin tümünün  Canada Homestay network tarafından yetkilendirilen bir Homestay koordinatörü bulunur.Koordinatör düzenli olarak öğrenciyi evinde ziyaret edip koruyucu aile ve öğrencinin durumunu takip eder.

Vize

Öğrenci Vizesi sayfamızdan 444 22 03’ten detaylara ulaşabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Uzun süreli akademik deneyimi sayesinde ICES Turkey öğrencilerin sadece akademik işlemlerinin yapılması değil onların kültürel bakış açılarını oluşturmaları için gerekli bilgilerin sağlanmasını da sağlar. Kanada’daki uzmanlığı hem lise hem üniversite seviyesinde birçok öğrenciye yol göstermiştir. Öğrencilerin gelecek planlarını da göz önünde bulundurarak yönlendirme yapan, akademik yönlendirmelerde bulunan ICES Turkey danışmanları öğrencilerinin istedikleri ve kendilerine faydalı olacak deneyimlere sahip olmaları için çalışır.

Danışmanlarımızla detaylı görüşme yapmak için lütfen 444 22 03’ü arayınız.

Toronto District School Board Yorumları ve Görüşleri

Hem TDSB hem de diğer eğitim programlarına katılan öğrencilerimizin görüşleri için Öğrenci Yorumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste