İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
TU Ostrava

Dünyada Kaçıncı Sırada?

QS Global World Rankings 2022'de #1001-1200 arasında yer almaktadır.

TIMES HIGHER EDUCATION’a göre 2022’de 1201+

Lisans Bölümleri Nelerdir?

Ostrava Teknik Üniversitesi’nde öne çıkan lisans bölümlerini Madencilik, Makine Mühendisliği, Ekonomi, Elektrik, Bilgisayar mühendislikleri ve İnşaat mühendisliği olarak sıralayabiliriz.

Yüksek Lisans Programları Nelerdir?

Ostrava Teknik Üniversitesi’nde öne çıkan yüksek lisans bölümlerini, Madencilik ve jeoloji ve türevleri, Malzeme bilimi ve teknolojileri (nanoteknoloji, metalurji vs.), makine,mekatronik ve robotic bölümleri, Pazarlama ve işletme, Bilgisayar mühendisliği ve alt bölümleri, İnşaat mühendisliği ve yapı bilimleri olarak sıralayabiliriz.

Kabul Şartları Nelerdir?

Genel olarak, gerekli belgelerin bir listesi:

-Önceki eğitimin nostrifikasyonu (denkliği)

-Lisans eğitimi için, başvuranın orta öğretim okulundan, tamamlanan orta öğretimin, başvuranın üniversite eğitim düzeyine devam etmesine olanak sağladığına dair bir onay.

-Motivasyon mektubu

-Minimum İngilizce B1 veya IELTS 5.5-6.0 seviyesini onaylayan İngilizce dil sertifikası (CEFR'ye göre)

-Sisteme yüklenmiş ve ücreti ödenmiş online başvuru formu.

-Başvuru ve belgelerin sunulması için ilgili son tarihlere uyulması

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Ostrava Teknik Üniversitesi yılda sadece bir kere öğrenci kabulü yapmaktadır ve başvurular her yılın eylül ayında gerçekleşir.

Burs İmkanları

Ostrava Teknik Üniversitesi öğrencilerine liyakata dayalı (başarı) bursu sağlamaktadır, bu konuda başarı burslarına başvuru için yayınlanan bir yönerge bulunmaktadır. Her yıl belirli bir krediyi tamamlamış (20+20 kredi) ve başarı sağlamış öğrencilere (en az 86 ağırlıklı not ortalaması) okul yönetimi tarafından burs sağlanabilmektedir.

Ücretlendirmesi

Lisans derecesi - akademik yıl başına 3500 Euro

Master derecesi - akademik yıl başına 4000 Euro

Nerede?

Üniversite Çekya’nın Ostrava şehrinde bulunmaktadır. Ostrava, Çekya'nın üçüncü büyük şehri, bir sanayi merkezi ve öğrencilerin nüfusun yaklaşık %14'ünü oluşturduğu bir üniversite şehridir.

Konaklama ve Vize İşlemleri Nasıl Hallediliyor?

Kampüs içinde yer alan ve fakültelerin çoğuna yürüme mesafesinde olan yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca ICES TURKEY  olarak size konaklama imkanları hakkında danışmanlık sağlamaktayız. Vize işlemleri hakkında, talep doğrultusunda vize başvuruları ve bu sürecin takibini de sizin adınıza ICES TURKEY olarak yapıyoruz.

Eğitim Dili Nedir?

Ostrava Teknik Üniversitesi İngilizce ve Çekçe dillerinde eğitim vermektedir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste