İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
10 Şubat 2021
3 Dakika
Ukrayna'da Eğitim Almanın Avantajları

UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE OKUMANIN AVANTAJLARI

Ukrayna’da üniversite okumanın en büyük avantajlarından birisi sınavsız olmasıdır. İstediğiniz herhangi bir bölüme sınavsız geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda başvuru şartları diğer ülkelere göre çok daha rahat olan Ukrayna’da bilinenin aksine dünya sıralamasında olan üniversiteler vardır.

Ukrayna’da okumak hem maliyet açısından hem de giriş şartları açısından çok rahattır. Dilerseniz İngilizce dilerseniz Rusça okuyabilirsiniz.

Eğer yeterli İngilizceniz ya da Rusçanız yok ise hazırlık sınıflarıyla çok rahat bir şekilde eğitiminize başlayabilirsiniz.

UKRAYNA ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ VE FİYATLARI

Ukrayna’da okumak için başvurabileceğiniz bir çok bölüm ve üniversite vardır. Bölümlerin en çok tercih edilenleri arasında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Kaptanlık, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Uçak Mühendisliği ve daha bir çok bölüm vardır. 

Ukrayna’da tıp okumak diğer ülkelere göre giriş şartları açısından çok daha rahattır. 

Biraz da Ukrayna üniversitelerinden ve fiyatlarından bahsedelim.

  • Harkov Karazin Üniversitesi ( 2.000-4.500 USD)
  • Odessa Tıp Üniversitesi (3.890-5.120 USD)
  • Kiev Medical  (3.100-3.800 USD)
  • Harkov Tıp Üniversitesi (4.800-5.450 USD)
  • Harkov Eczacılık Üniversitesi (4.510 USD)
  • Odessa Mimarlık Akademisi (1.600-1.850 USD)
  • Odessa Denizcilik Akademisi (2.400-2.500 USD)
  • Kiev Politeknik Üniversitesi (2.300-3.000 USD)
  • Harkov Politeknik Üniversitesi (1.500-2.200 USD)

UKRAYNA SOSYAL HAYAT VE İKLİM

Ukrayna’da soysal hayat çok canlıdır. İklimi soğuk olmasına rağmen yaşam maliyetlerinin ucuzluğu orayı okumaya çok elverişli bir ülke haline getirmiştir. Ukrayna kendi para birimi olan Grivna’yı kullanır ve döviz kuru Türk Parasından düşük olan nadir ülkelerdendir. Ukrayna’da şehirler yapı olarak ayrılır. Kiev tam bir başkent şehri iken, Odessa tam bir deniz kenarı tatil şehridir. Bu ikisinin yanında Harkov a da öğrenci şehri gözüyle bakılabilir.

Ukrayna’da okumak isterseniz bütün ayrıntılı bilgileri ve bölüm tercihleri için de bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste