İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
13 Mayıs 2018
5 Dakika
Varşova Ekonomi Üniversitesi CEMS

CEMS Master Programlarının Avantajları

Varşova Ekonomi Üniversitesi CEMS MIM öğrencileri, diğer akademik partnerle iki akademik dönem geçirirler. Öğrenciler diğer uluslararası öğrencilerle tanışır ve eğitim dönemi içerisinde kültürler arası öğrenimi tecrübeleri edinirler.

Varşova Ekonomi Üniversitesi CEMS MIM öğrencileri uluslararası işletme eğitimlerine blok seminer olarak adlandırılan bir haftalık yoğun seminer ile başlamaktadır. Akademik ve kültürel açıdan yoğun olan blok seminerlerde tecrübe program için ideal başlangıç noktasıdır.

 

Blok Seminerler

Öğrenciler seçtikleri konular hakkında detaylı bilgi edinirler. Blok seminerlerin bir önemli sosyal yanı da gelen CEMS MIM öğrencilerinin yeni sınıf arkadaşları ile tanışması ve onlarla yaptıkları projelerdir. Bu seminerler diğer CEMS üniversitelerindeki CEMS MIM öğrencilerine açıktır.

Varşova Ekonomi Üniversitesi, istenilen müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi ve sürdürülmesine ilişkin pazarlama stratejileri oluşturmak adına müşteriler hakkında bilgilere odaklanan müşteri ilişkileri yönetimi seminerleri vermektir. Bu seminerler müşteri değerini zaman içinde arttırarak organizasyonlar, müşteri bağlılığı aracılığı ile uzun dönem karlılığı korumaya ve arttırmaya çalışmaktadır. Blok seminerde güncel bir işletmeleri çok yönlü anlamak ve kavramak için akademik bakış açısına örnek olay analizi ve kurumsal tecrübeler profesyoneller tarafından sunulur.

Blok seminerler için daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten detaylı videoya ulaşabilirsiniz:

 

 

CEMS Başlangıç Organizasyonu, 2. Dönemin başından itibaren her okulda düzenlenmektedir. Bir ya da iki gün süren bu faaliyet (ekip-oluşturma, yetenek semineri, kültürel faaliyet veya bir gezi) süresince, öğrencilere tanışma ve ekip ruhu oluşturma imkânı sunar.

CEMS MIM, geleceğin uluslararası yöneticilerine, dünya piyasalarında başarılı olmak için gerek duydukları yetenekleri sağlamak için tasarlanmıştır. İlgili yabancı dili profesyonel olarak kullanmak, yöneticilerin yurtdışında etkin şekilde çalışması için şarttır. Bu sebeple program, dil becerilerinin sınanmasında ve eğitmenlerin farklı kültürlerde yaşama ve çalışma kabiliyetlerinden emin olunması konusunda titizlik ve özen göstermektedir. İşletme bağlamında bu CEMS mezunlarının bazı önemli görevleri profesyonel düzeyde yerine getirmeleri gerektiği anlamına gelmektedir.

Yönetim ve İşletme İletişimi gereklilikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Yetkinlik seminerleri CEMS’in yönetimsel ve uygulamalı odak noktalarına örnek niteliğindedir. Yetenek seminerleri pratik becerilere ilişkin eğitim seminerleri olup etkin profesyonel kariyere başlamak için profesyonel uluslararası işletme hayatına kolayca uyum sağlamak için esastır. Bu seminerler dönem süresince ve CEMS kurumsal ortakları ile iş birliği içinde düzenlenir ve seminerlerin en az iki günü “Profesyonel/İş İletişimi” olmalıdır.

Yetenek seminerleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Her bir CEMS öğrencisinin 2. dönem boyunca bir iş projesi tasarlaması ve tamamlaması gerekmektedir. Öğrenci grupları proje sonuçlarını bir raporda sunar, kurumsal ve akademik dinleyici kitlesine sözlü bir sunum yapar. İş projeleri öğrencilerin uluslararası işletmedeki öğrenme sürecinin birlikte şekillendirmeyi amaçlayan üniversiteler ile şirketler arasındaki CEMS ortaklıklarını güçlendirir. Projelerin amacı öğrenciler için gerçek yaşam öğrenim tecrübesi kazandırmak için tasarlanmışlardır. Mini danışmanlık ekiplerine benzer olan, uluslararası öğrenci ekipleri hem kurumsal hem de akademik koçların gözetiminde gerçek hayattaki iş problemlerini çözer.

Yurtdışında staj, öğrencileri, ülkelerinin dışında bir organizasyonun kültür ve süreçleri ile bütünleşerek gerçek hayat öğrenim tecrübesi sunmaktadır. CEMS MIM’in gerekliliklerini tamamlamak için on haftalık uluslararası stajın tamamlanması gerekmektedir. Öğrencilerin söz konusu stajı programa başlamadan önce dönem aralarında ya da 2 veya 3. dönem sonunda tamamlama imkânı bulunmaktadır. Temel amaç akademik tecrübe ve teorik bilgileri sektörde profesyonel bir tecrübeye dönüştürmektir.

Yurtdışında staj hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

CEMS müfredatı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste