İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin (Wroclaw Teknik Üniversitesi veya Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak da bilinmektedir) tarihi Polonya’da tarihinde çok eskilere dayansa da 1945 yılında resmi üniversite olarak hizmet vermeye başlamıştır. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi Polonya’nın ve Avrupa’nın en modern altyapıya sahip teknik üniversiteleri arasında ön sıralarda gelmektedir. Polonya’da Lehçe konuşulmaktadır. Para birimi olarak Euro’nun yanında kendi para birileri olan ‘Złoty’ (Ziloti) kullanmaktadırlar.
Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin 16 farklı fakültesi ve bu fakültelere bağlı çeşitli bölümleri, 2000’den fazla akademisyeni ve 35000’nin üzerinde de öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite’de İngilizce eğitim verilmektedir. Teknoloji ve bilim üniversitesi olmasından ötürü teknik bilimler ön plana çıkmaktadır. Polonya üniversiteleri arasında uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir kurum olarak Polonya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenek olmaktadır.

Wroclaw University of Technology’de Lisans Eğitimi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi Polonya’nın en iyi ve en büyük teknik üniversitelerinden biridir. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi, lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için bilimsel araştırmalarını destekleyen ve kapasitelerini geliştirmelerine imkân sağlayan bir merkezdir. Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Geo-Mühendislik ve Madencilik, Çevre Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekanik ve Enerji Mühendisliği (Power Engineering), Makine Mühendisliği, Teknolojik Problemlerin Temeli, Mikrosistem-Elektronik ve Fotonik, Matematik, Teknoloji ve Bilgisayar Mühendisliği, teknoloji ve Mühendislik, Teknoloji ve Doğa Bilimleri fakülteleri olan okul bu fakültelerdeki bazı lisans bölümleri İngilizce bazılarını ise Lehçe dilinde vermektedir.

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin İngilizce dilinde eğitim verilen başlıca bölümleri-lisans programları;

Information&Communication Management (Bilişim ve İletişim Yönetimi) 
Computer Science (Bilgisayar Bilimleri) 
Organizational Management (İşletme Yönetimi) 
Mechanics&Machine Building (Mekanik ve. Makine Mühendisliği)

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi, 49 Ülkede 206 partner okulu bulunan aynı zamanda da birçok kurum ve kuruluş ile anlaşması olan bir üniversitedir.

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin başlıca yüksek lisans programları;

 • Architecture (Mimarlık Eğitimi)
 • Civil Engineering (İnşaat Mühendisliği Eğitimi) 
 • Bioinformatics (Biyo Bilişim Eğitimi)
 • Medicinal Chemistry (İlaç Kimyası Eğitimi) 
 • Chemical Metallurgy (Kimyasal Metalurji Eğitimi)
 • Organics and Polymer Chemistry (Organik ve Polimer Kimya Eğitimi) 
 • Chemical and Process Engineering (Kimya ve Üretim Mühendisliği Eğitimi) 
 • Advanced Informatics and Control (Bilişim Güvenliği ve Kontrolü Eğitimi) 
 • Advanced Applied Electronics (Üst Düzey Elektronik Uygulamalar Eğitimi)
 • Renewable Energy Systems (Yenilenebilir Enerji Sistemleri Eğitimi)
 • Mining and Power Engineering (Maden ve Elektrik Mühendisliği Eğitimi)
 • Environmental Quality Management (Çevre Kalite Yönetimi Eğitimi)
 • Business Information Systems (İş Yönetim Sistemleri Eğitimi)
 • Computer Engineering (Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi) 
 • Information Technology (Bilgi Teknolojileri Eğitimi)
 • Computer Science (Bilgisayar Bilimi Eğitimi) 
 • Refrigeration and Cryogenics (Soğutma ve Soğutma Teknikleri Eğitimi)
 • Renewable Sources of Energy (Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimi) 
 • Automotive Engineering (Otomotiv Mühendisliği Eğitimi) 
 • Production Management (Üretim Yönetimi Eğitimi) 
 • Mathematics for Industry and Commerce (Endüstri ve Ticaret için Matematik Eğitimi)
 • Nanoengineering (Nanomühendislik Eğitimi)
 • Computer Security (Bilgisayar Güvenliği Eğitimi) 

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için kabul şartlarından bir tanesi lisans ortalamasının 65+ olması ve eğitim dili İngilizce olan bölümlerde IELTS’den 6,5 puan almaktır. Bu koşulları sağlayamasanız dahi 1 senelik hazırlık programının ardından kabul şartlarını sağladığınızda (genelde ingilizce dil) bölüme geçiş sağlayabilirsiniz. Bazı bölümler için Matematik sınavı da vardır. Öğrenciler bu koşulları sağladıklarında direk olarak lisans eğitimine kendi bölümlerine başlayabilirler. Eğer İngilizce ve Matematik yeterliliğini sağlayamazsa foundation eğitimi almak zorunda kalırlar (dil hazırlık yılı).

 

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Teknoloji Üniversitesinde Eğitim Maliyetleri Nedir?

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için yıllık eğitim maliyeti her bölüme göre 3.400-5.200 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim maliyetleri her bölüme göre değişiklik göstermektedir. Wroclaw Teknik aynı zamanda hazırlık programının da olduğu bir okuldur. Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler yaklaşık 3,300 Euro gibi bir maliyetle karşılaşmaktadır. Dışardan alınacak dil okulu eğitimi yerine birçok öğrenci bu programları tercih etmektedir. Okullar isteyen öğrenciler için Lehçe hazırlık da sunabilmektedir. İngilizce ve Lehçe hazırlık programları birçok öğrenci için büyük avantaj yaratmaktadır.

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Dünyada ilk 500-600 üniversitesi arasında bulunan Wroclaw Teknoloji Üniversitesi’nin YÖK denkliği ve Avrupa Birliği denkliği vardır.

 

Üniversiteden Mezuniyet Sonrası Neler Yapılabilir? 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinden mezun olan öğrencilerin diplomaları KGHM, COMARCH, NETIA, Volvo, Rynair gibi büyük ve köklü şirketler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler eğitim sırasında öğrencilerine staj yapma imkanları da sunmaktadırlar. Polonya’da eğitimini tamamlayan öğrenciler 1 yıl boyunca oturum izni (iş arama izni) uzatarak iş arama hakkına da sahiptir. YÖK denkliği bulunduğundan yurda dönen öğrenciler kolaylıkla iş imkanı bulabilirler.

 

Wroclaw Teknoloji Üniversitesinde Konaklama Nasıldır?

Wrocław Teknoloji Üniversitesinde eğitim alacak öğrenciler için konaklamada üniversite kendi yurtlarında öncelikle foundation ve degree öğrencilerine yer veriyor. Konaklama maliyetleri çok uygun yurtlar ayda 100€-150€ arası değişmektedir.

 

Youtube Video Resmi EnBseOvEIeQ

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık?

Yurtdıişi eğitim danişmanliği öğrencilerin eğitim hayatlarına birebir etkisi olan bir alandır. İster üniversite eğitim, lisans bölümleri, başvuru tarihleri, ister İngilizce hazirlik, sınav kursları olsun birçok farklı konuda bilgi almanızı sağlayacak ve başvurularınızı sıkı takip ederek sizi doğru bir şekilde yönlendirecek bir danışmanlık hizmeti almak kilit noktalardan biridir. Profesyonel danışmanlık hizmetleri başvuru sürecinizi olumlu bir şekilde etkiler ve sorunsuz bir yurtdışı eğitim geçişi sağlar.

Yurt dışında eğitimden bahsederken profesyonel danışmanlık dışında yurtdışında üniversite programlarına dahil olan dil kursu, akademik hazirlik kursu, üniversite bölümleri spesifik talepleri gibi konuları da bilen danışmanlarla çalışmanız önemlidir. 
ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sadece Polonya üniversiteleri (Lodz Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Poznan, Kozminski, Varşova Tip Üniversitesi, SWPS Üniversitesi gibi) değil birçok ülkedeki üniversiteler (İngiltere’de üniversite, Almanya’da üniversite, Amerika’da üniversite, Macaristan, Kanada, Estonya, Danimarka, İsveç gibi ülkelerde üniversite) için danışmanlık yapmaktadır. Üniversite danışmanlığı dışında lise programları akademik danışmanlığı, sertifika programları ve dil ve yaz okulu programlarında da danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste