İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak
...
Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak
Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak
10 Şubat 2021
2 Dakika
Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Okumak

YURTDIŞINDA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE OKUMAK

Hayal gibi değil mi? Üniversite sınavına girmeden istediğin bölümü okumak, sınavsız yurtdışında okumak. 

Hayal değil. Yurtdışında sınavız üniversite okuyabilirsiniz.

PEKİ HANGİ ÜLKELERDE SINAVSIZ ÜNİVERSİTE SEÇENEĞİ VAR?

Avrupa ülkelerinin hepsinde sınavsız üniversite okuyabilirsiniz. Almanya hariç hiçbir ülkede okumak için Türkiye’de gireceğiniz üniversite sınav sonucunuz istenmez. Bazı istisnai durumlarda puan görmek isteyen üniversiteler olabilir ama bu oldukça nadirdir.

Bölümden bölüme değişiklik göstermekle birlikte üniversiteler kendi matematik ve fen sınavlarını yapabilirler. 

Yurtdışında sınavsız tıp eğitimi de alabilirsiniz. Bunun için de üniversitelerin temel sınavları olabilir ama dediğimiz gibi her okul ve ülke için bu geçerli değildir.

SINAVSIZ ÜNİVERSİTE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Aslında ülke seçimine daha çok dikkat etmek gerekir.

Almanya’da okumak için maalesef üniversite sınav sonucunuz gereklidir. Amerika’da da bazı üniversiteler SAT denilen ülkemizdeki üniversite sınavına benzer olan sınava girmenizi talep edebilirler.

Bunun dışında yurtdışında sınavsız okumanız için dikkat edilmesi gerekenler arasında, sınavsız kelimesinin İngilizce sınavlarını kapsamadığı vardır. Yeterli İngilizceniz yok ise ülkeler sizden TOEFL ya da IELTS başta olmak üzere çeşitli İngilizce sınavlarından puan talep edeceklerdir. Ama yeterli İngilizceniz yok ise üzülmeyin, çünkü bu sefer de sizi hazırlık okuyabileceğiniz ülkelere yönlendireceğimiz geniş bir ülke yelpazemiz var.

Hiç sınava girmeden okuyabileceğiniz sınavsız bölümler arasında genelde İşletme, Ekonomi gibi bölümler vardır. Mühendislik, Tıp gibi bölümlerde genellikle okullar kendi temel ders sınavlarını yapmak isteyebilirler.

Yurtdışında sınavsız okumak için ülke ve üniversite ağımız oldukça geniştir. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen bizi arayın.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste