İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
08 Ocak 2018
5 Dakika
Yurtdışında Dil Eğitimi Almak için 7 Neden

Bugün dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun yabancı dil bilmek; çalışırken, seyahat ederken ya da sosyalleşirken hayatınızı kolaylaştıran çok önemli bir kriterdir. Etrafımızdaki her şeyle birlikte eğitim sistemlerinin de hızla küreselleştiği ülkemizde, yabancı dil eğitimi küçük yaşlardan itibaren başlamakta. Dolayısıyla artık önemli olan, yabancı dil bilmekten ziyade yabancı dili iyi derecede bilmek haline geldi. Hiç yabancı dil bilginiz olmayabilir ya da dile belirli bir seviyede hakim olabilirsiniz. Her iki durumda da yurtdışı dil okullarında eğitim alarak kendinizi her anlamda geliştirmeniz mümkün. Amaç yalnızca dil eğitimi de değil; yabancı bir ülkede yabancı insanlarla belirli bir süre yaşamak size umduğunuzdan çok daha fazla şey katacaktır. İşte bunlardan 7'si!

1. Dil Öğrenmenin En Etkili Yolunu Kullanın

Yeni bir dil öğrenirken hiçbir yol, o dilin anadil olarak konuşulduğu coğrafyada zaman geçirerek öğrenmekten daha etkili olamaz. Yurtdışı dil okulları sayesinde dili yaşayarak öğrenme fırsatına sahip olursunuz. Günlük hayatın her safhasında söz konusu dili kullanmak ve dinlemek mecburiyetinde kalırsınız ve bu sayede dilin tüm inceliklerine hakim olabilirsiniz. Yerel halk arasında yabancı bir dil öğrenmek, o dili bilfiil pratik etmek anlamına gelir. İhtiyacınız olan tam olarak budur.

2. Farklı Aksanlara Hakim Olun

Yurtdışında dil eğitimi alarak sadece söz konusu dile değil aynı zamanda o dilin farklı aksanlarına da hakim olabilirsiniz. Günlük hayatta karşılaştığınız, arkadaş olduğunuz insanların farklı telaffuz ve aksanlara sahip olması yüksek ihtimaldir. Ayrıca gittiğiniz ülkede sizin gibi farklı ülkelerden gelen öğrenciler de olacaktır. Bu sayede pek çok farklı aksanı ve tonlamayı yakından duyma şansınız olur.

3. Kariyer Basamaklarını 1 Adım Önde Tırmanmaya Başlayın

Yabancı bir ülkede tamamladığınız bir dil eğitimi, kendi ülkenize döndüğünüzde ya da uluslararası platformlarda iş hayatına atıldığınızda size gözle görülür bir ayrıcalık kazandırır. Yurtdışında dil eğitimi, bilhassa global firmaların en önemli işe alım kriterleri arasında yer alır. Siz de bu şekilde, kariyer hedeflerinize daha hızlı ve kolay adımlarla ulaşabilirsiniz.

4. Bağımsız Yaşamı Tecrübe Edin

Hayatınızın belirli bir dönemini kapsayacak olan yurtdışı dil eğitiminin kişisel gelişime katkısı da göz ardı edilemez. Söz konusu zaman dilimi size eşsiz bir yaşam tecrübesi olarak geri döner. Bu süre zarfı içinde bağımsız ve yalnız olmanın olumlu ve olumsuz yanlarıyla yüzleşerek kendinizi dinleyebilir, insan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hayatınıza dair her türlü ihtiyacı tek başınıza karşılamayı ve problemlerin üstesinden gelmeyi öğrenirsiniz. Tüm bu deneyimlerin neticesinde eskisinden çok daha güçlü ve özgüveni yüksek bir insana dönüşürsünüz.

5. Geniş Bir Vizyona Sahip Olun

Yurtdışı dil okulları, var olan vizyonunuzu genişletmek, ufkunuzu açmak, size yeni bakış açıları kazanmak bakımından da etkili bir tecrübedir. Farklı bir coğrafyada, sizinkine pek de benzemeyen kültürlerle iç içe geçirdiğiniz zaman diliminde farklılıklara karşı saygılı, anlayışlı ve sabırlı olmayı ve hatta farklılıklardan beslenmeyi öğrenirsiniz. Bu sayede olaylara ve insanlara yepyeni bir gözle bakmaya başlarsınız. Empati yeteneğiniz güçlenirken vizyonunuz artar. Problemleri ele alış ve olayları analiz ediş biçiminiz farklılaşır, yeni bakış açılarına çok daha açık bir noktaya gelirsiniz.

Yabancı bir ülkede dil eğitimi almanın belki de en eğlenceli yanlarından biri sosyalleşmek için harika fırsatlarla karşılaşmanız olacaktır. Gittiğiniz ülkede çok sayıda yeni insanla tanışır ve belki de kalıcı arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Tanıştığınız insanlarla birlikte gireceğiniz sosyal ortamlar size bambaşka tecrübeler kazandırır. Bu sayede yabancı kültürleri ilk elden tanıma fırsatınız olur ve insanlarla iletişim kurma becerileriniz kayda değer oranlarda güçlenir.

7. Yeni Yerler Keşfedin

Son olarak yurtdışı dil okulları size, yeni yerler görme imkanı da sunar. Dil eğitimi aldığınız sırada gerek bulunduğunuz ülke sınırları içinde farklı şehirlere, gerekse farklı ülkelere muhtemelen çok daha rahat bir şekilde seyahat edebilir, bu sayede bambaşka coğrafyaları görebilirsiniz. Tüm bu gerekçeleri, yurtdışında dil eğitimi alma konusunda kendinizi ikna etmek için kullanabilirsiniz. Bu eşsiz tecrübe hayatınıza her anlamda çok şey katacaktır. Bu noktada ICES, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun dil eğitim programını belirlemek üzere rehberlik etmeye hazır! Yurtdışında dil eğitimi hayalinizi gerçekleştirmek için yurtdışı dil okulları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste