İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
10 Temmuz 2023
11 Dakika

Ekim ayında gerçekleşecek European Universities Roadshow etkinliği için katılımcı üniversiteleri keşfedelim!

Bu heyecan verici etkinlik, öğrencilere Avrupa'daki üniversiteleri tanıma ve farklı eğitim fırsatları hakkında bilgi edinme imkânı sunmaktadır. Öğrenciler bu etkinlikte üniversite temsilcileri ve öğrenci elçileri ile doğrudan iletişim kurma fırsatı bulacaklar. Bu, öğrencilere sorularını sorma, özel gereksinimlerini tartışma ve doğru kararları almalarına yardımcı olacak bilgileri edinme fırsatını da sunacaktır.

Etkinliğimizdeki katılımcı üniversiteleri keşfetme, her birinin programlarını, konumlarını, kabul şartlarını ve öğrenci yaşamını daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayın!

Aalto University:

Aalto Üniversitesi, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan öncü ve yenilikçi bir üniversitedir. Adını Finlandiya'nın ünlü mimar ve tasarımcısı Alvar Aalto'dan alan üniversite, mühendislik, işletme, sanat ve tasarım gibi disiplinler arası çalışmaları ile öğrencilere geniş bir perspektif sunar ve öğrenciler de farklı bakış açılarıyla birlikte projelerde bir araya gelip birbirinden öğrenme fırsatı bulur.

Aalto Üniversitesi, sadece dünya çapında saygın bir akademik kurum olmasıyla değil, aynı zamanda inovasyon ve girişimcilik konusunda ilk sıralarda yer alıp, farklı bölümleri ve araştırma merkezleri ile öğrencilere ve araştırmacılara yenilikçi fikirler geliştirme ve iş kurma konularında destek verir. Ayrıca, Aalto Üniversitesi tasarım ve sanat alanlarında uluslararası ün kazanmış olup, tasarımın farklı disiplinlerle kesiştiği benzersiz bir yaklaşım benimsemektedir. Öğretim üyeleri ve araştırmacıları, küresel olarak tanınan çalışmalarıyla bilimsel topluluğa katkıda bulunurlar. Endüstri, iş dünyası ve toplumla güçlü bir işbirliği içinde olan üniversite, öğrencilerin ve araştırmacıların gerçek dünyadaki deneyimlerini artırıp mezunlarının istihdam edilebilirliklerini geliştiren Aalto Üniversitesi, uluslararası üniversite sıralamalarında da bu sebeplerle yüksek bir konumda yer alır. Sıralamalarda dünya genelindeki en iyi 200 üniversite arasında olması da, okulun disiplinler arası çalışma ortamı, yenilikçilik ve uluslararası tanınırlık gibi özellikleriyle öğrencilerine benzersiz bir deneyim sunduğunun bir göstergesidir.

University of Helsinki:

Helsinki Üniversitesi, Finlandiya'nın en eski ve saygın üniversitelerinden biridir. 1640 yılında kurulan üniversite, zengin akademik kadrosu, eğitimdeki üstünlüğü ve küresel düzeyde tanınan araştırma faaliyetleriyle tanınmaktadır.

Helsinki Üniversitesi, Finlandiya'nın en eski ve en yüksek sıralamalı üniversitesi olmasının yanı sıra, Finlandiya'nın en büyük yüksek öğrenim kurumu ve kayıtlı 32.000'den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite, geniş bir akademik program yelpazesi sunmaktadır. Farklı disiplinlerde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla öğrencilere kaliteli bir eğitim imkânı sağlamasıyla birlikte nitelikli akademik kadro ve etkili öğretim yöntemleri, öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Özellikle tıp, sosyal bilimler ve beşeri bilimler gibi alanlarda öne çıkan üniversite, dünya genelindeki en iyi 115 üniversite arasında yer almakta, Avrupa'nın ise en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Helsinki Üniversitesi, yüksek öğretim standartlarına sahip bir araştırma üniversitesi olarak öne çıkar ve problem temelli öğrenme ile yüksek kalitede eğitim verir ve alacağınız lisans derecesi, yarının çözümlerini oluşturabilmeniz için gerekli uzmanlık ve becerileri size sağlar. Bu sebeple de Helsinki Üniversitesi'nin lisans mezunları, yüksek istihdam oranlarına ve uluslararası kariyer fırsatlarına sahiptir.

Aynı zamanda uluslararası bir üniversite olarak çok kültürlü ortamı ile küresel bir bakış açısı geliştirmeyi sağlar ve öğrencilerin kültürel çeşitlilikten öğrenmesine imkan tanır.

Bu faktörler göz önüne alındığında ise üniversitenin yüksek sıralamaları, kalitesini ve başarısını göstermektedir ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için cazip bir eğitim destinasyonu olmaktadır.

Southern Denmark University:

Güney Danimarka Üniversitesi, Odense, Danimarka'da bulunan en iyi devlet üniversitelerinden biridir. Akademik itibarı, işveren itibarı, uluslararası öğretim üyesi oranı, uluslararası öğrenci oranı ve uluslararası araştırma ağı ile SDU, küresel olarak ilk 300 üniversite arasında yer almaktadır.  SDU, geniş akademik program yelpazesi, uluslararası ortamı ve yüksek kalitedeki araştırma faaliyetleriyle öne çıkar. Ayrıca, uluslararası alanda rekabet avantajı sağlayan modern öğretim yöntemleriyle de kendini farklılaştırır. Geniş akademik yelpazesiyle Güney Danimarka Üniversitesi, çeşitli disiplinlerde lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunar. Tıp, mühendislik, işletme, hukuk, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve sağlık bilimleri gibi alanlarda uzmanlaşmakla birlikte üniversite, çeşitli program portföyü için oldukça donanımlıdır ve araştırma destek merkezleri ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine destek sağlamaktadır. Her kampüsün ayrıca birçok sosyal etkinlik imkânı bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, çift diploma programları, değişim programları ve uluslararası stajlar aracılığıyla öğrenciler, dünya çapında üniversitelerle işbirliği yapabilir ve küresel bir ağın parçası olabilir. Sıralama açısından, Güney Danimarka Üniversitesi küresel olarak ilk 300 üniversite arasında yer alır.  Güney Danimarka Üniversitesi’nin sıralaması, üniversitenin kalitesini ve başarısını kanıtlar niteliktedir.

Aarhus University

Aarhus Üniversitesi, dinamik, modern ve son derece uluslararası bir üniversitedir. 1928 yılında kurulduğundan beri, tüm araştırma alanlarında uluslararası etkisi olan önde gelen bir devlet üniversitesi haline gelmiştir. Aarhus Üniversitesi, dünya çapında ilk 100 üniversite arasında yer alması, İngilizce olarak eğitim imkanı sunması, araştırmaya dayalı öğretimi ve dünya standartlarında araştırmalarıyla öne çıkması gibi sebeplerden dolayı, tüm araştırma spektrumlarında uluslararası etkiye ve başarıya sahip olan önde gelen bir devlet üniversite olmaya devam etmektedir. Ayrıca, Aarhus Üniversitesi İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi (BSS), AACSB, AMBA ve EQUIS tarafından akredite edilmiş olup, okulun temel iş faaliyetleri için Triple Crown akreditasyonuna sahip olan bir işletme okuludur. Bu durum ise BSS'nin üç önemli akreditasyon kurumu tarafından tanınmış bir işletme okulu olduğunu göstermektedir. Bu özellikleriyle, Aarhus Üniversitesi uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir nokta olmaya devam etmektedir. Aarhus, İskandinavya ve Avrupa'nın zengin tarihinin hissedildiği Danimarka'da okumak için güzel bir yer ve aynı zamanda çalışmak için de doğru tercihlerden biridir.

Lancaster University Leipzig

Lancaster Üniversitesi, Almanya'da bir kampüse sahip olan İngiltere'nin ilk devlet üniversitesidir. Lancaster University Leipzig'de Almanya'da okuyup dünya çapında en iyi İngiltere üniversitelerinden birinden bir üniversite derecesi alma imkânı yakalayabilirsiniz. Lancaster Üniversitesi, gerçek anlamda küresel bir üniversite olmakla birlikte İngiltere, Gana, Malezya, Çin ve Leipzig Almanya'da da kampüsleri bulunmaktadır. Lancaster University Leipzig'de eğitim almak, benzersiz bir öğrenme deneyimi sunar ve İngiltere'nin en üst düzey akademik standartlarıyla Avrupa'nın en güçlü ekonomisi olan Almanya'da IT ve yönetim pozisyonlarında kariyer fırsatlarının birleştiği bir temele dayanır. Bu deneyim, farklı dünyaların en iyi özelliklerini bir araya getirir. Ayrıca eğitim, doğa ve yaşam bilimleri, sanat ve tarih, sosyal bilimler ve işletme alanlarında da öne çıkmaktadır.

Altın standartta eğitim ve araştırmadaki öncülüğüyle bilinen Lancaster Üniversitesi dünya sıralamalarında ilk 150 içerisindedir. Bununla birlikte Leipzig'den alınan lisans derecesi, Almanya veya başka bir yerde herhangi bir yüksek lisans programına başvurmanız için yeterli niteliklere sahiptir.

EU Business School (Munich, Barcelona)

EU Business School (AB), 1973 yılında kurulmuş uluslararası bir işletme okuludur ve Barselona, Cenevre, Montrö ve Münih'te kampüslere sahiptir. Okul, uluslararası alanda akredite edilmiştir ve yüksek bir itibara sahiptir. İngilizce dilinde hazırlık, lisans, yüksek lisans ve MBA programları sunmakta olup program yelpazesi arasında işletme, iletişim ve halkla ilişkiler, uluslararası işletme, dijital işletme, spor yönetimi, pazarlama ve finans gibi alanlar bulunmaktadır.

EU Business School Munich (AB İşletme Okulu Münih), Almanya’nın en güçlü büyüme ve istihdam oranlarına sahip olan şehrinde olmasıyla dünya standartlarında bir iş eğitimi için oldukça avantajlı bir konuma sahiptir.

İş, şehrin kimliği için hayati öneme sahiptir. Münih ve çevresi, BMW, Coca-Cola, MAN Trucks, Audi ve Porsche gibi önde gelen şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Almanya'nın en başarılı start-up'larının %20'si Münih'te merkezi bulunarak gelişmekte olan bir start-up sahnesine sahiptir. Ayrıca, Google ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerini de çekmektedir.

EU Business School Barcelona ise, Akdeniz'de teknoloji, kültür ve iş dünyasının kesiştiği bir nokta olmasıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca, yaklaşık 1000 girişimci firmadan oluşan yaratıcı bir iş topluluğuna ev sahipliği yapmakta ve Mobil Dünya Kongresi gibi uluslararası konferanslar için en avantajlı mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yaşam maliyetinin makul olması ve sosyalleşme fırsatlarının oldukça fazla olmasıyla Barcelona, uluslararası bir iş eğitimi için tercih noktalarından biri olmaktadır.

Tilburg University

Tilburg Üniversitesi, dünyanın en iyi 250 üniversitesinden biridir. İşletme, Ekonomi ve Hukuk alanlarında Avrupa'da en üst seviyede kabul edilen Tilburg Üniversitesi, Beşeri Bilimler, Dijital Bilimler ve sosyal bilimler alanında uzmanlaşmıştır. Kompakt bir kampüsün sunduğu imkanlarla, yüksek kalitede eğitim ve araştırma sağlamaktadır. Ayrıca, tüm işletme programları, dünya çapındaki işletme okullarının en yüksek başarı standardı olan AACSB tarafından akredite edilmiştir.

Tilburg Üniversitesi, yüksek kaliteli eğitimi, sosyal yönelimi ve güçlü kampüs atmosferiyle tanınmakta olup iş, girişimcilik, ekonomi, ekometri, veri bilimi, hukuk, sosyal ve davranış bilimleri, psikoloji, beşeri bilimler, iletişim ve dijital bilimler alanlarında İngilizce olarak öğretilen 14 lisans ve 50'den fazla yüksek lisans programı dahil olmak üzere 100'den fazla farklı program sunmaktadır. Üniversite, öğrencilerini kendilerini keşfetmeye, aktif bir topluluğun bir parçası olmaya, çeşitlilik açısından küresel dünyanın bir parçası olmaya ve birçok fırsattan yararlanmaya teşvik etmektedir.

Tilburg Üniversitesi, öğrencilere yüksek kaliteli bir eğitim sunmanın yanı sıra, sosyal etkileşimi teşvik eden bir ortam sağlar. Kampüsünde güçlü bir topluluk hissi vardır ve öğrencilerin aktif olarak sosyal ve kültürel deneyimlerini zenginleştiren bir ortam sunar. Böylece uluslararası bir ortamda öğrenme fırsatı sunarken aynı zamanda öğrencilerin kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekler.

Bize katılarak, üniversitelerin yetkilileriyle doğrudan bağlantı kurabilir, istediğiniz programlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve geleceğinizi şekillendirecek doğru kararları almanıza yardımcı olacak bilgileri elde edebilirsiniz!

Ayrıca sadece bilgi edinmekle kalmayıp aynı zamanda kendinizi keşfetme ve kariyer hedeflerinizi belirleme fırsatı bulabilirsiniz. Etkinliğimize katılmak, geleceğiniz için doğru adımı atmanızı sağlayacak önemli bir fırsattır.

Katılım için form doldurmayı unutmayın! >https://www.icesturkey.com/etkinlikler<

Merve
Yazar
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste