İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Tartu Üniversitesi

Tartu Üniversitesi

Tartu Üniversitesi 1632 yılında Tartu Estonya’da kurulmuştur. Estonya’nın ikinci büyük şehri Tartu’da bulunmaktadır. Estonya’da önemli bir eğitim ve araştırma merkezidir. Estonya da en köklü üniversitelerinden birisidir. 2017 ve 2018 yılında Tartu Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında en iyi %3'e girmiş Baltık bölgesinde tek üniversitedir. Başkent Tallinn e olan uzaklığı yaklaşık 2 saat kadardır. Estonyada üniversite okumak isteyen birçok öğrencinin birinci tercihidir. Avrupa Birliği ülkeleri arasında ülkenin ekonomik ve sosyal hizmetler alanındaki başarısı da ülkenin ilgi çekici özellikleri arasındadır. Ülke aynı zamanda Skype uygulamasına da ev sahipliği yapmaktadır. Erasmus Mundus programı ile Avrupa’nın farklı üniversiteleri ile bağlantılı olduğu için uluslararası öğrenci sayısı açısından sıkıntı çekmeyen de bir okuldur.

Tartu Üniversitesinde Lisans Programları

1632 yılında kurulan üniversitede lisans programları eğitimi ve yüksek lisans eğitimi gören 15.000'in üzerinde öğrenci vardır. Bünyesinde 1000'in üzerinde de uluslararası öğrenci olan bir üniversitedir. Üniversite, öğrencilere 26 farklı ülkede bulunan diğer üniversiteler ile ortaklık anlaşmaları sunmaktadır. Başvuruları yapmak için İngilizce yeterliliğinizin olması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Tartu Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Estonyada master yapan öğrencilerin (özellikle University of Tartu Tartu Estonya) %68’i burslu eğitim almaktadır. Uluslararası öğrencileri de bu bursu kullanabilmektedir. Özellikle aynı bölüm ve benzeri bir bölümde devam etmek isteyen öğrenciler için burs çok avantajlı bir seçenektir. Göstergebilim alanında yüksek lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerin çokça rağbet gösterdiği üniversiteler arasındadır. Bu alanda da İngilizce yeterliliği aranacaktır. Yurtdışında master düşünen öğrenciler için hem akademik olarak başarılı hem de uygun maliyetli bir seçenektir. Okul çeşitli dönemlerde Spa Hizmeti Tasarımı, eğitim teknolojisi, hizmet tasarımı ve yönetimi gibi ilginç bölümlere de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Tartu Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır? 

Estonya - Tartu Üniversitesi, Times Higher Education sıralamalarına göre dünyanın en iyi 300 üniversitesinden biri. QS’e göre ise 350 civarlarında bulunuyor. Tartu Üniversitesinin bazı bölümleri ise ilk 100’debulunmaktadır. Tartu Üniversitesi genel işletme, iktisat, sosyal bilimler ve liberal arts gibi alanlarda eğitim sunmaktadır. İşletme bölümleri ve sosyal bilimler alanı oldukça ilgi gören bölümler arasında yer almaktadır.

 

Tartu Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Lisans programları eğitimi almak isteyen bir öğrencinin IELTS den minimum 5.5 puan alması gerekir ve lise ortalamasının 70+ olması gerekmektedir. İngilizce yeterliliği kanıtlaması gerekir çünkü hazırlık program bulunmamaktadır.
Tartu Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen bir öğrenci için lisans ortalamasının 2.5 üstü olması gerekiyor ve motivasyon mektupları oldukça önemli bir kriter olarak sunuluyor.
Burs imkanlarının da göz ardı edilmemesi gerekmektedir.
Başvuruları Mart ayında kapanmaktadır.

 

Tartu Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Üniversitede eğitimi maliyetleri genel işletme, iktisat, sosyal bilimler ve liberal arts programlarında lisans için 3.000-3.500€ civarında iken tıp fakültesi 11.000€ ücrete sahip. Bazı master programları ise 2.000€ sularına kadar düşüyor.

 

Tartu Üniversitesi’nin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Estonya - Tartu Üniversitesinin YÖK denkliği vardır. Yök denkliği başvuruları yapabilmeniz için gereken prosedürleri araştırmanızı öneriyoruz.

 

Tartu Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Tartu Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler genellikle yurt opsiyonunu değerlendiriyorlar. Üniversite yurdundan başka bir opsiyon ise daire kiralamak oluyor. Uluslararası öğrenciler genellikle merkezdeki Raatuse veya Narva sokaklarındaki öğrenci yurtlarında konaklama sağlıyorlar. Yurt tercih eden öğrenciler için aylık maliyet 120 EUR civarındadır. Konaklama için daire tercih eden öğrenciler için aylık maliyet 150 ila 400 EUR arasında değişen fiyatlarla daha pahalıdır.

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

2018 yılında ICES Turkey yurtdışı eğitim danışmanlığı sağladığı akademik danışmanlık modeli ile öğrencinin profiline uygun seçenekleri saptar. Genel anlamda Estonya üniversitelerine danışmanlık yapan ICES Turkey, Estonya’da lisans programları dışında, Estonya’da yüksek lisans, Estonya’da sertifika ve diploma programları gibi programlarda da danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda öğrenci vizesi başvuru konusunda da danışmanlığınızı yapmaktadır.
 
Estonya dışında İngiltere’de üniversite, İngiltere’de lise, İngiltere’de sertifika, Kanada’da üniversiteler, Kanada’da lise, Amerika’da lise, Amerika’da üniversite, Amerika’da master, Polonya’da üniversiteler, Avustralya’da master, Avustralya’da üniversite, Avustralya’da lise, Almanya’da üniversite, Almanya dil okulu, Amerika dil okulları, İspanya dil okulu, İrlanda dil okulu, Malta dil okulları, Avustralya’da dil okulu, İngiltere dil okulları, Fransa dil okulu, İtalya dil okulu, Yeni Zelanda dil okulları, Toefl ve IELTS programları gibi birçok uluslar arası alanda da danışmanlık vermektedir.

 

Youtube Video Resmi WyMxdjbKGIw

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste