İletişim Etkinlikler
VIA University College

VIA University College

VIA University College

İskandinavya'nın en prestijli yükseköğretim kurumlarından birisi olan VIA University College, geniş uluslararası öğrenci kitlesi ve eğitim seçenekleri ile başarılı bir eğitim almanıza olanak tanır. Danimarka'daki en büyük 3 üniversiteden biri olan VIA'nın 20.000'den fazla öğrencisi vardır. Altı üniversite kolejinden birisi olan VIA University College'de tercih ettiğiniz bölümde eğitim almak için tek yapmanız gereken ICES Türkiye uzman ekibi danışmanlığında başvurunuzu başlatmaktır.

VIA University College Hakkında

VIA University College Danimarka'da yer alan en büyük uygulamalı bilimler üniversitesi olarak bilinir. Yaratıcılığı ve girişimciliği ile ön planda olan üniversitede 40'ı aşkın eğitim dalında İngilizce öğretim dili ile eğitim verilir. Birbirinden farklı, kapsamlı ve profesyonel alanda eğitim vermeye devam eden kurum toplamda sekiz adet kampüse sahiptir. Mühendislik, işletme, tasarım, sağlık bilimleri ve eğitim bilimleri alanlarında eğitim görebileceğiniz VIA University College ile geleceğiniz için en doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka’da Yaşam ve Konaklama

Konaklama ve diğer yaşam masraflarının bir miktar yüksek olduğu bilinen Danimarka'da eğitim ile ilgili harcamalarınız ise oldukça uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Eğitim ücretlerinin vergiler üzerinden karşılandığı bölgede, nerede yaşamak istediğinize bağlı olarak farklı ücretler karşılığında konaklama gerçekleştirmeniz mümkündür. Tercih ettiğiniz bölümün yer aldığı kampüse yakın bir konaklama gerçekleştirmek istiyorsanız birbirinden farklı konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci evleri, birkaç kişilik apartman daireleri, yurt veya hostel konaklaması gibi farklı tercihlerde bulunabilirsiniz.

Yaşam masraflarınıza katkıda bulunmak ve eğitim süresince kendi bütçenizi rahat bir şekilde yönetebilmek için okulun ve şehrin sizlere resmi olarak izin verdiği çeşitli öğrenci işlerinde çalışabilirsiniz. Bu sayede hem kiranızı hem de sosyal aktivitelerde harcamak üzere kişisel harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Horsens'te ortalama yaşam maliyetleriniz konaklama dahil ayda 1.000EUR(€) civarında olacaktır.

VIA University College’da Eğitim

Eğitimde birçok farklı seçeneği önünüze sunan VIA University College, Avrupa Yüksek Öğretimde Kalite Güvence Derneği (ENQA) üyesi olarak tanınır. Ayrıca bir Erasmus kiralama belgesi sertifikalı sahibi de olan kurumun Çin Halk Cumhuriyeti onaylı bir yeterlilik belgesi alma hakkı da bulunur. Mesleki eğitim adına uygulamalı dersleri bulunan VIA University College ile tüm dünya çapında oldukça bilinen, profesyonel bir eğitimi tamamlama şansınız vardır. Danimarka'nın Chartered Mimari Teknoloji Uzmanları Enstitüsü (CIAT) tarafından onaylanmış olan tek kurumu statüsündeki okulda İngilizce dilinde eğitim alabileceğiniz gibi Danca eğitim almayı da tercih edebilirsiniz.

VIA University College

Neden VIA University College?

Öğrencilerine akademik anlamda kendilerini öne çıkarabilecekleri bir yetkinlik katmak için kurulmuş olan VIA, tüm alanlarda profesyonel bir eğitim fırsatı sunar. Kültürel ve sosyal anlamda kendinizi geliştirmenize de yardım ederken eğitiminiz süresince kariyeriniz için sağlam adımlar atmanıza yardımcı olur. Küçük sınıflarda etkili bir eğitim almanıza fırsat tanıyan üniversitede simülasyon ve internet tabanlı eğitim olanakları da bulunur. Dünya genelinde fark yaratmayı amaçlayan eğitim tekniklerine sahip olan bu üniversitede istediğiniz bölümde eğitim alarak mesleki hayatınıza emin adımlarla başlayabilirsiniz.

Lisans için Başvuru Şartları

Lisans eğitiminizi Danimarka'nın en iyi üniversitelerinden biri olan VIA ile tamamlamak istiyorsanız tek yapmanız gereken uzman danışman kadromuz ile başvuru sürecinize başlamaktır. Okumak istediğiniz bölüme karar verdikten sonra üniversitenin belirlemiş olduğu başvuru şart ve belgeleri dahilinde gerekli adımları atabilirsiniz. Genellikle şubat ayının başında açılan başvurular için yapmanız gerekenler 8 basit adımdan oluşur. Lisans başvurusunda aranan şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

Lisans eğitimi almaya hak kazanmış olan lise mezunu adaylar, okulun başvuru portalı üzerinden online bir başvuru gerçekleştirmelidir.

Başvuru için kişinin iyi bir ortalama ve minimum IELTS 6.5 değerine sahip olması gerekir.

Bu başvuruyu takiben sizden başvuru gerçekleştirmek istediğiniz bölümü veya bölümleri belirten bir imza istenir.

Belirtilmiş olan başvuru ücretini ödeyerek bir sonraki aşama olan değerlendirme kısmına geçmiş olursunuz.

Tüm öğrencile belirli kriterlere göre değerlendirmeden geçer. Bazı programlar için ön eleme altında bir testten geçmeniz istenebilir.

Bölümler

VIA University College bünyesinde lisans veya yüksek lisans seviyesinde eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Birçok farklı imkanı sizlere sunan üniversitedeki bölümlerden bazıları aşağıda yer almaktadır;

 • Marka ve Pazarlama Yönetimi
 • Değer Zinciri Yönetimi
 • Moda Tasarımı
 • Mimari Teknoloji ve İnşaat Yönetimi
 • Malzeme Bilimi Mühendisliği
 • Uluslararası Satış ve Pazarlama Yönetimi
 • Yazılım Teknolojisi Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Global İşletme Mühendisliği
 • Tasarım ve İşletme

VIA University College eğitim ücretleri ortalama 12.000-15.000€ civarındadır. Kısmi indirim ve burs imkanları da bulunmaktadır.

Lisans programları başvurusu ve koşullar ile ilgili olarak tercih ettiğiniz bölüme uygun bir şekilde kapsamlı bir danışmanlık almak için uzman ekibimize hemen başvurabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste