İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
19 Mart 2023
18 Dakika
Vize Mülakatlarında En Çok Sorulan Sorular

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için popüler destinasyonlardan olan Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Fransa ve İtalya’nın bu eğitimi alabilmeleri için ilk adım olan öğrenci vize sürecidir. Vize mülakatlarında en çok sorulan soruları öğrenmek, görevli kişi tarafından size yöneltilen sorulara hazırlıklı olmak ve vize mülakatınıza hazır girmek vize sürecinizde önemli bir rol oynamaktadır. Bahsedilecek bütün ülkelerin vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken faktörler bulunmaktadır. Bunlar genel olarak başvuru sırasında pasaportunuzun ve gerekli evraklarınızın eksiksiz bir şekilde teslim verilmesi ve de başvurmuş olduğunuz öğrenci vizenizin mülakatında size yöneltilen sorularda yetkilinin, hakkınızda olumlu izlenim edebilmesidir.

Amerika Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

Amerika’ya eğitim amaçlı seyahat etmek isteyen öğrencilerin Amerika öğrenci vizesi sahibi olmaları gerekir.  Seyahatin amacına uygun olarak eğitim görülecek okul ve kurs belirlemesinin ardından "Amerika F1 öğrenci vizesi" başvurusu yapabilirler.

Başvuran kişilerin istenilen okula kabul edilmesi durumunda Öğrenci ve değişim ziyaretçi bilgileri sistemine (SEVIS) kayıt olunması gerekmektedir. Amerika öğrenci vizesi işlemleri için Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu'na görüşme için gidildiğinde, Amerika vizesi için sizden istenilen gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur. ABD Konsolosluğu ile görüşmeye gidilirken Ayrıca SEVIS ücretinin ödendiğini gösteren dekont ve Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki kayıt yaptırılan okuldan alınan bir I-20 Formu Belgelerini de başvuruyu gerçekleştiren kişinin yanında bulundurulması gerekmektedir.

Vize görüşmesine gideceğiniz gün, vize randevu saatinizden en az 15 dakika önce sizden istenilen evraklarınızın pasaportunuzun arasına dizilmiş olarak hazır bulunacak şekilde konsoloslukta olmanız beklenmektedir.

Konsolosluk görevlileri genellikle F1 öğrenci vizesi adaylarına benzer sorular sormaktadırlar. Bu yüzden önceden hazırlanmanız çok önemlidir. Genellikle, görüşmeci size çalışma planlarınız, üniversite seçiminiz, akademik yetenekleriniz, finansal durumunuz, mezuniyet sonrası planlarınız ile ilgili sorular sormaktadırlar.

En yaygın F1 öğrenci vizesi mülakat soruları şunlardır:

 1. Amerika Birleşik Devletleri'ne neden gidiyorsunuz? Eğitiminiz için hangi alanda uzmanlaşacaksınız? Ana dalınız ne olacak?

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir eğitim kurumuna kabul edildiğinizi söylemelisiniz.

 1. Eğitiminize neden devam etmeyi planlıyorsunuz? Eğitiminize neden kendi ülkenizde devam etmiyorsunuz? Neden Amerika Birleşik Devletleri'ni seçtiniz? Neden Kanada veya Avustralya'yı seçmiyorsunuz?

Eğitim yeri olarak başka bir ülke yerine ABD'yi tercih edip etmediğinizi soracaklardır. Burada spesifik cevaplar vermeye çalışın.

 1. Başvurduğunuz üniversitedeki hocalarınızı tanıyor musunuz? Okulunuz hangi şehirde bulunuyor?

Bu kurumda ders veren ve alanında profesyonel olarak tanınan profesörlerden bahsedebilirsiniz. Ayrıca dünya sıralaması, araştırma bütçesi, fakülte profili, mezun profili gibi öne çıkan bazı özelliklerinden de bahsedebilirsiniz.

 1. Kaç üniversiteye başvurdunuz? Kaç okula kabul edildiniz? Kaç okul sizi reddetti?

 2. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri'nde bulundunuz mu?

Dürüstçe cevap vermenizde fayda vardır. Amerika Birleşik Devletleri'ni daha önce ziyaret etmenizin nedenlerinden bahsedin, yani turizm, eğitim, tıbbi nedenler vb. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri'ne hiç gitmediyseniz, bunun istemediğiniz için değil, ziyaret etmeye fırsat bulamadığınız için olduğunu da söyleyebilirsiniz. 

 1. Eğitiminizin tüm süresini nasıl finanse etmeyi planlıyorsunuz?

 2. Okulunuzun maliyeti ne kadar? Bu masrafları nasıl karşılayacaksınız?

Konsolosluğa her ay ne kadar para alacağınızı söylemenizde ve eğitiminizi karşılamaya yeteceğini kanıtlamaya çalışmanızda fayda vardır. 

 1. Sponsorunuzun mesleği nedir?

Sponsorunuzun gerçekten masraflarınızı karşılayabilecek durumda olup olmadığını bilmek istedikleri için bu cevabı önemli bir sorudur.

 1. Tatillerde eve dönecek misiniz?

Yine görüşmeci anavatanınız ve ailenizle olan ilişkilerinizi öğrenmek istemektedir. Tatile gitmeseniz bile aileniz ve arkadaşlarınızla buluşmak için geri ülkenize döneceğinizi söylemeniz sizin için önemli olacaktır. Yaz veya kış tatillerinde Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmayı planlıyorsanız, bunu görüşmeciye söylememeniz faydalı olabilir. Çünkü bu durumda Amerika'ya para kazanmak için gittiğiniz ve eğitiminizi tamamladıktan sonra bile orada kalabileceğiniz izlenimini verecektir.

 1. Şu anda ABD'de akrabalarınız veya arkadaşlarınız var mı?

 2. Mezuniyet sonrası planlarınız neler? Mezun olduktan sonra aklınızda bir iş veya kariyer var mı?

F1 Vizesi göçmen olmayan bir vize olduğundan, konsolosluğu ABD'de kalmayı değil, kendi ülkenize dönmeyi planladığınıza ikna etmeniz gerekecektir. Ona ne yapmayı planladığınız hakkında daha fazla bilgi verirseniz, büyük ihtimalle mezun olduktan sonra ABD'de kalmaya niyetiniz olmadığına onu ikna edeceksiniz.

 1. Ülkenize geri dönmeyi planlıyor musunuz? ABD'de kalmayacağınıza emin misiniz? 

Görüşmeyi yapan kişiye kendi ülkenizle güçlü bağlarınız olduğunu ve kesinlikle geri döneceğinizi söylemeye çalışın. Onlara ailenizin, en yakın arkadaşlarınızın veya gerçekten varsa kendi ülkenizde bir partnerinizin olduğunu söyleyin.

 1. Size neden öğrenci vizesi verilmeli?

Bu geniş kapsamlı bir soru olmak ile birlikte üzerine düşünülmesi gerekir çünkü cevabınız vize alabilmeniz için önem teşkil etmektedir bu yüzden ikna edici olmalıdır.

İngiltere Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

İngiltere çok sayıda akademik fırsata sahip bir ülkedir. Yüksek kaliteli ve köklü eğitimler sunan üniversitelere ev sahipliği yapan ülke size alanınızda yetkin bireyler olmanız için imkanlar sunar. 

İngiltere’de lisans veya yüksek lisans eğitimi hayatınızın ilk adımı olan öğrenci vizesi başvuru görüşmenizde, eğitiminiz için İngiltere’yi düşünmeniz için sizi motive eden faktörler her ne ise, nedenlerini dürüstlükle belirtmek önemlidir. Fakülte, bölüm, dersler, ülkenin sundukları, seçtiğiniz disiplindeki itibar vb. gibi faktörler bir İngiltere üniversitesini seçmeniz için geçerli nedenler olabilir. 

Vize mülakatınızdan önce sorulan sorulara cevap verebilecek kadar yeterli bilgiye sahip olmanız önemlidir, bu nedenle kabul aldığınız üniversitenin web sitesine veya broşürlerine baktığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Görüşmeci, seçtiğiniz alana olan ilginizi ve bunun önceki niteliklerinizle nasıl bağlantılı olduğunu ölçmeye çalışabilir. Üniversiteniz hakkında bilgi edinmek ne kadar önemliyse, önceden biraz araştırma yapmak ve ilginizi çekecek trendleri ve istatistikleri önceden araştırmak da çok önemlidir. Bu bölümü neden seçtiğinizi ve özgeçmişinize nasıl değer katacaklarını açıklayabilmeniz için hazırlıklı olmalısınız.

En yaygın İngiltere öğrenci vizesi soruları şunlardır:

 1. Neden İngiltere'yi seçmeye karar verdiniz?

 2. Neden bu üniversiteyi seçtiniz? 

 3. Neden bu bölümü/ dil okulunu seçtiniz?

 4. Birleşik Krallık dışındaki üniversiteleri ve/veya denizaşırı yerleri düşündünüz mü?

 5. Üniversiteniz hangi şehirde ve nerede yaşayacaksınız?

 6. Mezun olduktan sonra İngiltere'de çalışmayı düşünüyor musunuz?

 7. Mezun olduktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? Gelecek planlarınız belli mi, nelerdir?

 8. İzin döneminizde veya tatillerde ne yapacaksınız?

 9. Eğitiminiz için gereken parayı nasıl elde ettiniz?

 10. Daha önce İngiltere vizesi için başvurdunuz mu? Reddedildi mi? Evet ise, neden?

Almanya Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

Uluslararası öğrenciler için Almanca popüler bir destinasyondur. Öğrenciler, seçtikleri üniversiteye girmenin yanı sıra, Almanya öğrenci vizesi başvurunuzun sorunsuz geçmesi de Almanya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi almanızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. 

Vize görüşmesinin temel amacı, öğrencinin Almanya'da eğitim alma niyetinin ardındaki motivasyonu araştırmaktır. Bu nedenle, görüşmeciler iyi niyetli olduğunuzu ve Alman yaşam tarzına uyum sağlayabileceğinizi görmek istemektedirler.

Genellikle, bir Almanca eğitimi için başvuruyorsanız, temel Almanca bilmeniz beklenir. Programınız dilin biraz anlaşılmasını gerektiriyorsa, akıcılık seviyenizi açıklayabilirsiniz. Henüz Almanca bilmiyorsanız, görüşmecilere şu anda öğrenmekte olduğunuzu ve Almanya'da kurslar alarak kendinizi geliştirmekten heyecan duyacağınızı söyleyebilirsiniz.

Almanya Öğrenci Vizesinde en yaygın sorular şunlardır:

 1. Neden Almanya'da okumak istiyorsunuz?

Bu soruyu cevaplamak için, kapsamlı bir araştırmayı nasıl yaptığınızı ve Almanya'nın uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi ülkelerinden biri olduğunu söyleyebilirsiniz.

 1.  Neden bu bölümü seçtiniz? Önceki çalışmalarızla ilgili bir sebep mi?

Mümkünse, mevcut programınızın önceki çalışmalarınızla nasıl ilişkili olduğunu açıklayın. Seçtiğiniz programın Almanya'da nasıl daha ileri düzeyde olduğunu ve yüksek bir öğrenme ortamını deneyimlemekten ne kadar heyecan duyduğunuzu açıklayabilirsiniz. Görüşmeciler ayrıca, bir Almanya öğrenme ortamının alanınızda yeterlilik için nasıl bir fırsat sunduğunu duymaktan memnuniyet duyacaktır.

 1. Gelecek planlarınız neler? Programı tamamladıktan sonra kendi ülkenize dönecek misiniz?

Programın tamamlanmasının ardından kendi ülkenize dönmeyi planladığınızı onlarla paylaşmalısınız. Almanca eğitiminizde edindiğiniz bilgi ve becerilerin ülkenizdeki yaşamınıza nasıl fayda sağlayacağını açıklayın. Almanya'da kalmayı planladığınıza dair herhangi bir belirti göstermeniz önerilmemektedir.

 1. Eğitiminizi nasıl finanse edeceksiniz?

Tüm program için öğrenim ücreti olarak ne kadar ödemeyi beklediğinizi (tahmini yaşam masraflarını hariç) ve burs alıp almadığınızı açıklayabilirsiniz.

 1. Almanya'da bir turistik yerin adını söyleyin ve neden ünlü olduğunu açıklayın.

Almanya’da aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ilgi çekici yer bulunmakta, bu nedenle bu soruda, Almanya'nın en iyi cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilen ülkenin parklarından, saraylarından ve müzelerinden birkaçından bahsedebilirsiniz.

Öğrenci vizesi görüşme görevlisi size Almanya hakkında rastgele birkaç soru sorabilir, bu nedenle ülke hakkındaki genel bilgilerinizi tazeleyin. Almanya'nın başkanı, Alman eyaletleri, sınırları vb. hakkında bilgi edinmeniz başarılı bir vize görüşmesi için önemli olacaktır.

Avustralya Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

Hem yurtdışında dil eğitimi  hem de üniversite eğitiminin önde gelen tercihlerinden biri olan Avustralya, lisans ve yüksek lisans eğitimi almanın ilk adımı olarak adayların Avustralya öğrenci vizesi başvuru sürecini tamamlamamalarını beklemektedir.  Tüm başvuru sahiplerinin Avustralya’da eğitim almak için geçici süreliğine seyahat edecek olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bu değerlendirmede sizin ‘Genuine Temporary Entrant (GTE)’ koşullunu karşılayıp karşılamadığınızı incelemektedir. Öğrenci vizesinin en yaygın ret nedenlerinden biri GTE şartını yerine getirmemektir.

Başvuru sürecinizin ardından, Avustralya vizenizi alabilmeniz için vize görüşmenizi tamamlamanız zorunludur.

Öğrenci vizesi için Avustralya büyükelçiliği tarafından en sık sorulan sorular arasında genellikle seyahatinizin amacı, neden Avustralya'ya gitmek istediğiniz, gelecek planlarınız, nitelikleriniz ve belirli bir üniversiteyi ve üniversite yerini seçme nedenleri vb. yer almaktadır.

Vize görüşmesiyle ilgili olarak, Avustralya İçişleri Bakanlığı, mali gereksinimler, İngilizce dil yeterliliği, karakter ve sağlık gereksinimleri dahil olmak üzere Avustralya öğrenci vizesi için tüm zorunlu gereksinimleri karşılamanızı sağlamak istemektedir. Ayrıca verdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmak istemektedirler.

Mülakatınıza ise bu gereklilikleri göz önünde bulundurarak hazırlanmanız gerekir.

Avustralya Öğrenci Vizesinde en yaygın sorular şunlardır:

 1. Neden Avustralya'yı seçtiniz?

Eğitim kurumu bilgilerinizi verebilirsiniz.

 1. Avustralya'daki planlarınız nelerdir?

 2. Vize koşullarınızı biliyor musunuz?

 3. Çalışma sınırlamaları hakkında ne biliyorsunuz?

Avustralya'da 2 haftada 40 saat çalışmanıza izin verilir. Sömestr tatiliniz sırasında tam zamanlı çalışabilirsiniz. Soruyu, Avustralya'daki öğrenci vizesindeki çalışma sınırlamalarının farkında olduğunuzu gösterecek şekilde yanıtlayın.

 1. Sponsor ve Finansal Detaylar

 2.  Sizi kim finanse ediyor?

Eğitimize ve seyahatinize kimin sponsor olduğunu açıklamalısınız.

 1.  Size neden fon sağlıyor?

Babanız veya anneniz dışında biri size sponsor olursa bu soruyla karşılaşabilirsiniz.

 1. Eğitim geçmişiniz hakkında bilgi verir misiniz?

 2. İngilizce dil yeterliliğiniz var mı? 

Görüşmeci, dil yeterliliğinize ilişkin bir fikir edinmek istemektedir. Herhangi bir kursa katıldıysanız, görüşmeciye dil kursu ayrıntılarınızı bildirebilirsiniz.

 1. Konaklama detaylarınız nedir?

 2.  Avustralya'da hiç akrabanız var mı?

 3.  Size neden öğrenci vizesi vermeliyiz?

Diğer ülkelerin vize sorularında olduğu gibi Avustralya da en son sorulardan biri olarak bu soruyu adaylara yöneltebilir. Bu soruya iyi hazırlanmak önemlidir. Avustralya'da okumanın yararlanacağınız avantajlarını belirtmeniz mesela yüksek eğitim standartları ve son teknoloji tesislerden bahsedebilirsiniz.

Fransa Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

Fransa öğrenci vizeniz için yapılacak görüşme, Fransa'da lisans ve yüksek lisans eğitimi için nedenleriniz konusunda görüşmeciyi ikna etmenizi gerektirecek bir mülakat içermektedir. Mülakata girdiğinizde görüşmecilerin amaçlarının adayları reddetmek değil, ev sahibi ülkede yüksek standartlara uyan adaylar aradıkları olduğu unutulmamalıdır. 

Bu nedenle görüşmede kendinizi, eğitim almayı planladığınız üniversiteye ve uzun vadede ülkeye değer katacak, kendine güvenen ve azimli biri olarak yansıtabilmelisiniz.

Fransa Öğrenci Vizesinde en yaygın sorular şunlardır:

 1. Kendinizi tanıtın

Genel olarak, adayların kendilerini tanıtmaları istenecektir. Eğitim yeterliliklerinizden, hobilerinizden, gelecek planlarınızdan biraz da geçmiş deneyimlerinizden, seyahat deneyimlerinizden bahsedebilirsiniz. Adaylar ayrıca aile geçmişleri gibi konulara kısaca değinebilirler. Aday bir İngilizce yeterlilik sınavına girdiyse, bu soruda bunlardan bahsedebilir. Aday Fransızca biliyorsa bu büyük bir avantajdır ve mülakatı yapan kişiye bundan bahsedilmelidir.

 1. Fransa neden yurtdışında üniversite hedefiniz?

Bu soru, yurtdışında eğitim hedefiniz olarak Fransa'yı seçme kararınız hakkındadır ve mülakatınız için oldukça önemlidir, çünkü vereceğiniz cevap adayın doğru nedenlerle Fransa'yı nasıl ziyaret etmeyi planladığını görüşmeciye açıklayacaktır. Bu soruya cevap olarak, Fransa'dan öğrenci ve çalışma dostu bir yer olarak bahsedebilirsiniz. Mülakattan önce genel olarak Fransa hakkında bilgi sahibi olmalı ve özelleştirilmiş cevaplar verebilmelisiniz çünkü genel cevaplar adaylar üzerinde çok olumlu bir izlenim bırakmaz. Unutmayınız ki, burada görüşmeci Fransa hakkında bir genel geçer bilgiler aramıyor, sadece yurtdışındaki diğer eğitim destinasyonlarından Fransa'yı seçmenizin nedenlerini arıyor. Bu soruya cevap olarak ayrıca Fransa'da yaşam maliyetinin diğer ülkelere göre düşük olmasını da yurtdışında eğitim için Fransa'yı seçmenizin nedenlerinden biri olarak söyleyebilirsiniz.

 1. Fransızca dil yeterliliğiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Görüşmeci, dil yeterliliğinize ilişkin bir fikir edinmek istemektedir. Fransızca dil yeterliliğine sahip olmanız, başvurunuz için önemlidir ve herhangi bir kursa katıldıysanız, görüşmeciye dil kursu ayrıntılarınızı bildirmeniz avantajlı olacaktır.

 1. Kaydolduğunuz Fransa üniversitesini seçme nedenleriniz nedir?

Adayın bir üniversiteyi seçmek için gerçek ve özelleştirilmiş nedenler göstermesi önemlidir. Bu sebepler arasında çok sayıda alanın ve bölümün mevcudiyeti, düşük eğitim maliyetleri veya farklı bir kültürel ortam güzel bir eğitim ortamı, daha fazla sayıda uluslararası öğrenci gücü ve hatta kolay bir başvuru süreci olabilir. Sebebiniz samimi olmalı ve yurtdışında okumak için bir Fransız Üniversitesini seçme kararınız konusunda görüşmeciyi ikna edebilmelidir.

 1. Diğer ülke vizesi sorularında olduğu gibi, Fransa da bölüm seçimi, hedefleriniz ve finansal bilgileriniz hakkında sorular sormaktadır.

İtalya Vize Mülakatında En Çok Sorulan Sorular

İtalya öğrenci vizesi başvurusunu işleme koyduktan sonra, adaylar genellikle bir mülakat için çağrılmaktadır. İtalya öğrenci vizesi mülakat soruları ve cevapları oldukça basittir ve külfetli değildir. Ayrıca İtalya öğrenci vizelerinin kabul oranı da oldukça yüksektir. Sorunsuz bir mülakat, sizi İtalya'da lisans veya yüksek lisans eğitimi görme hayalinizi gerçekleştirmeye yardımcı olacaktır. Bu nedenle, mülakat öncesi hazırlık yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

İtalya Öğrenci Vizesinde en yaygın sorular şunlardır:

 1. Neden başka bir ülke değil de İtalya?

Bu soruya verilecek örnek cevap şu şekilde olabilir: İtalya'daki üniversiteler, kaliteli eğitimleri ve iyi yapılandırılmış programlarıyla ünlüdür. Ayrıca, geniş araştırma fırsatları da sunmaktadırlar. İtalyan Üniversiteleri, güçlü bir teorik bilgi temeli sağlamanın yanı sıra pratik becerilerin geliştirilmesine de olanak sağlar. Bu üniversitelerin sağladığı eğitim ise daha iyi kariyer fırsatları bulmama yardımcı olacak.

 1.  Neden özellikle bu üniversiteyi tercih ettiniz?

 2. İtalyanca dil yeterliliğiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Görüşmeci, dil yeterliliğinize ilişkin bir fikir edinmek istemektedir. İtalyanca dil yeterliliğine sahip olmanız, başvurunuz için önemlidir ve herhangi bir kursa katıldıysanız, görüşmeciye dil kursu ayrıntılarınzi bildirmeniz avantajlı olacaktır.

 1. Size kim sponsor oluyor ve gelir kaynağı nedir?

 2. Bana üniversiteniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

İpucu: Görüşmeden önce, üniversitenizin web sayfasını ziyaret etmeniz ve istatistikler de dahil olmak üzere genel temel özellikleri not almanız çok önemlidir.. Üniversiteye yıllık kayıt sayısı gibi sayısal verileri hatırlamak, öğrenci adayı olarak ciddiyetinize ekstra bir değer katacaktır. Eğer henüz üniversiteniz hakkında fikir sahibi değilseniz İtalya'daki en iyi üniversiteler hakkında da kısa bilgiler verebilirsiniz.

 1. Schengen vizenizin geçerliliği hakkında bilginiz var mı?

 2. Seyahat sağlık sigortanızı satın aldınız mı?

 3. Schengen vizenizden nereye seyahat edebileceğinizi biliyor musunuz?

 4. Vizeniz bittiğinde İtalya'dan ayrılacak mısınız? Size nasıl güvenebiliriz?

Aylin Ceyla Çengelli
Akademik Danışmanlık
İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından eğitim alanında kendini geliştirmek için başta eğitim koçluğu olmak üzere çeşitli seminerlere katılmıştır. Yurtdışı eğitim alanında 5 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Bu tecrübesini hem lise öğrencileri hem de lisans öğrencilerinin yurtdışı eğitim planlanmasını onlarla yaparak danışanları ile paylaşmaktadır. Ek olarak, küçük yaş grubu öğrenciler için de uzun ya da kısa süreli yurtdışı eğitim planlarının yönlendirmesini yapmaktadır. Firmamızda akademik danışmanlık görevini sürdürmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste